Leginsy dla chłopaka?Czy to jeszcze kontrowersja?

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- 0 Flares ×

Ostatnio spotkałam się z ciekawym przekonaniem, że pewna mama nie chciała ubrać synka w fajny komplet składający się leginsów swojemu synkowi ponieważ są one „zbyt dziewczęce”. Po krótkiej chwile konsternacji zaczęłam myśleć nad podziałami” zbyt chłopięce” oraz „zbyt dziewczęce”. Czy rzeczywiście są jeszcze takie podziały? Że czegoś nie wypada, bo jest to chłopiec a nie dziewczynka??

Oczywiste jest, że raczej naszych synów nie przebierzemy w suknie i spódnice (a czkolwiek w paru skrajnych przypadkach z powodu kulturowych jest to możliwe- chociażby szkockie spódnice czy też w przypadku balu przebierańców strój ducha lub indianina) Ale czy zastanawialiście czy działa to też w drugą stronę? Męskie garnitury święcą triumfy na wszystkich kobiecych wybiegach, kamizelki również w klasycznej wersji można spotkać w wielu najmodniejszych damskich stylizacjach. Nie wspomnę o modnych muchach czy melonikach, które dotychczas kojarzyły się ze strojem męskim. A kolor różowy? Czy na pewno jest to tylko dziewczęcy atrybut? Potrafię przywołać mnóstwo przykładów wśród znanych i lubianych, którzy wyglądają rewelacyjnie w kolorze zarezerwowanym tylko dla kobiet. Co by było, gdyby kolor czarny nazwany byłby kolorem tylko dla mężczyzn?? Przestałybyśmy go nosić? Ja sama lubię ten kolor i z pewnością nie będę oszczędzać go mojemu synowi bo ktoś kiedyś uznał, że to nie dla chłopców. Podobnie ma się sytuacja z owymi, wspomnianymi wcześniej chłopięcymi leginsami. Owszem, w sklepach trudno znaleźć typowo chłopięce getry- rzeczywiście królują kwiatkowe i serduszkowe motywy ale wystarczy dobrze poszukać i wybrać interesujący nas motyw. Ja zdecydowałam się na misiowy komplet, prezentowany już wcześniej. Takie i podobne spodnie szyje ręcznie wiele firm i osób- łatwo możecie znaleźć je w blogowym światku. Ja z pewnością mam chrapkę na kilka innych kompletów.

Celowo nie wspominam rajstop aby uniknąć kolejnej afery rajstopowe. Ci co pamiętają-wiedzą o czym mówię ;))

Za ciekawy przykład może posłużyć najbardziej znany portal aukcyjny allegro, w którym to przy wystawianiu przedmiotów, w tym przypadku sukienki- obowiązkowo muszę zaznaczyć czy jest przeznaczony dla dziewczynki, czy może dla chłopca. Za każdym razem takie wystawienie przedmiotu na sprzedaż powoduje ogromny uśmiech na mojej twarzy.

Poniżej zdjęcie przedstawiające trendy na nadchodzący sezon. Jak nietrudno zauważyć, panowie mają bardzo obcisłe leginsy. Oczywiście nie wyobrażam  sobie ubrać mojego synka w lateksowe rajstopy ale… z pewnością wolę mojego Antosia w dopasowanych i wygodnych getrach niż w workowatych i sztywnych dżinsach,

f

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Leginsy dla chłopaka?Czy to jeszcze kontrowersja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *