Powieść kulinarna: Kuchnia na walizkach- Luisa Weiss

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- 0 Flares ×

Książki kulinarne napisane w czytelnej formie powieści szturmem zdobywają wydawnictwa ale również  rzesze czytelników. Ja od wielu miesięcy z zapałem zabieram się za takie niestandardowe książki kulinarne, w których znajduję uczucia jak miłość, pasję, nienawiść, zazdrość-  a nie tylko suche przepisy wykonane krok po kroku. Do dzisiaj pamiętam emocje towarzyszące Eat,Pray,Love( i jest ona moją ukochaną pozycją książkową) lub Julie&Julia. Przykładów jest mnóstwo- skoro filmy o tematyce kulinarnej cieszą się ogromnym zainteresowaniem- dlaczego nie miałoby być identycznie w przypadku książki? O ile jest to oczywiście powieść kulinarna a nie przepiśnik. Owszem, książka kucharska to pożyteczna księga – a raczej poradnik pełen instrukcji, zwłaszcza dla takiego kulinarnego antytalencia jak  na przykład ja. Uważam,że wplecienie wątków pełnych przepisów w powieść obyczajową to strzał w dziesiątkę. Przyznam się Wam szczerze- kiedy zaczytuje się w kolejnej nowej powieści , kiedy tracę poczucie czasu, który jak wiadomo pędzi nieubłagalnie- moje sumienie bardzo często podpowiada mi,że nie mam przygotowanego obiadu. Ba! Nawet nie mam pomysłu na niego. W kulinarnych powieściach taki problem znika. Czytam i mam przepis na obiad- proste, pożyteczne a jakie miłe!

A tak na poważnie, według mnie tego typu książki czyta się lekko i bardzo  przyjemnie. I tak też było w przypadku najnowszej pozycji wydawnictwa Bukowy Las:

Kuchnia na walizkach- Luisa Weiss

To podróż do pięknych  miast takich jak Berlin- Paryż- Nowy Jork-TorreSan Tomasso

Książka napisana luźnym stylem, w formie pamiętnika bądź zapisu rozmowy z bliską osobą. Czytając kuchnie na walizkach czułam się częścią przedstawionego świata autorki-blogerki, która mistrzowsko przeniosła mnie do krainy kulinarnych inspiracji. A zaprezentowane przepisy należą zdecydowanie do tych z serii bardzo apetycznych i smakowitych. Nie raz musiałam przerwać czytanie, aby spałaszować „małe co nieco”. Książka zdecydowanie pobudza apetyt i rozbudza kubki smakowe- zdecydowanie nie polecam osobom będącym na wszelkiego rodzaju dietach. Autorka sprawiła, że mam wielką ochotę znaleźć się opisywanych miejscach i rozsmakowywać się w zaprezentowanych daniach.

Wydawnictwo Bukowy Las znajdziecie na Facebooku oraz stronie internetowej.

Książkę możecie nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie na powyższej stronie. A jeśli poczujecie niedosyt- mam dla Was świetną informację. Wydawnictwo posiada w swojej ofercie kilka interesujących pozycji o podobnej tematyce.

One thought on “Powieść kulinarna: Kuchnia na walizkach- Luisa Weiss

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *