Rebels czy Royals? Zło czy dobro? Ever After HIgh- część 2

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- 0 Flares ×

 

Dawno dawno temu.. która z nas nie zaczynała tak swojej opowieści bawiąc się jako dziecko  w świat księżniczek i dobrych wróżek.. Która z nas jako mama nie czytała ostatnio swoim dzieciom bajki która zaczynała się właśnie takimi słowami..?

 

Sześć miesięcy temu miała miejsce niesamowita premiera. Pierwsza część magicznego świata baśni: Ever After High. Opowieść, która już na zawsze zmieniła spojrzenie na szczęśliwe zakończenia zwieńczone słowami „i żyli długo i szczęśliwie” Historia, która wzięła swój początek z końca. Która stała się kontynuacją szczęśliwych zakończeń nie zawsze mających swój szczęśliwy ciąg dalszy.

 

Jako mała dziewczynka zawsze zastanawiały mnie dalsze losy ulubionych postaci, głównie księżniczek i czarodziejek. Permanentnie czułam niedosyt, chciałam wiedzieć ile mieli dzieci, gdzie mieszkali i jak żyli- i czy aby na pewno długo i szczęśliwie?

 

Jako matka dwójki dzieci wiem, że życie rodzinne to nie bajka- to borykanie się z trudami dnia codziennego, małymi problemami, ale też większymi radościami. I takie historie właśnie chciałam czytać- mające przyszłość i ciąg dalszy.

 

W odpowiedzi na moje życzenie pojawiła się książka Eter After High, która skradła moje serce od pierwszego akapitu. Wyobraźcie sobie tylko: Trzydziestoletnia kobieta zaszywająca się pod kołdrą z książka swoich marzeń, uciekająca przed dziećmi, aby wreszcie poznać losy Królewny Śnieżki! Tak właśnie wyglądało kilka dni, podczas których przeczytałam Eter After High.

 

Tak wiem, książka skierowana jest do młodszego grona czytelników- moja Zosia jeszcze jest za mała na historie bez obrazków, o Antku który jeszcze nawet nie mówi nie wspominając ;) Jednak nie przeszkadzało to zagościć magicznemu światu After High w naszym domu. Dzięki firmie Mattel mamy kilka zaczarowanych lalek oraz innych gadżetów z serii.

 

Kilka dni temu, przedpremierowo trafiła w moje ręce kolejna część „Zaczarowane zwierciadło” Jak zmieniło to nasze życie? Robota stoi, matka książkę czyta ;)

 

A tak na poważnie, druga część jest jeszcze lepsza i nie będę się już kryć, że czytam literaturę młodzieżową! O! Taki manifest J

 

Tradycyjnie, Wydawnictwo Bukowy Las stanęło na wysokości zadania, jakim było wydanie przyciągającej wzrok i pięknie wyglądającej książki. Każda kartka jest dla mnie magiczna, oprawiona ciekawą grafiką a rozdziały humorystycznie skomentowane.

 

Światy postaci z bajek przeplatają się, obok osobników z tych kultowych bajek pojawiają się te troszkę mniej znane na przykład córka Gargamela ze „Smerfów czy też Szalonego Kapelusznika z „Alicji w Krainie Czarów””

 

Główne bohaterki, Apple White czyli córka Królewny Śnieżki, oraz Raven, córka złej królowej ponownie zmierzą się z przeznaczeniem, magią i znaczeniem prawdziwej przyjaźni. Podobnie jak w pierwszej części znajdziemy w niej morał,  wartość dobra i zła, ale również funkcjonowanie i siłę słowa i autorytetu.

 

Z mojego punktu widzenia, poprzez magiczny świat bajek, książka uczy dziecka funkcjonowania w prawdziwym świecie. Nawet, jeśli świat ten jest podsycony odrobiną magii.

 

 

 

 

 

 

 

Zainteresowanych recenzją pierwszej części Ever After High zapraszam tutaj: klik

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa Bukowy Las 
http://www.bukowylas.pl/

One thought on “Rebels czy Royals? Zło czy dobro? Ever After HIgh- część 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *